Breaking News

Ο Ο.Ε.Γ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΑΡΩΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Επάξια εκπροσώπησε την ακριτική περιοχή μας, ο Ο.Ε.Γ.Α. στο εξωτερικό. Με (5)κύπελλα, (15)μετάλλια και πληθώρα διακρίσεων, επέστρεψε η αποστολή του ΟΕΓΑ από το 15ο Διεθνές Τουρνουά Συλλόγων Ενόργανης Γυμναστικής «Lyubcho Solachky» που διεξήχθη στο Blagoevgrad της Βουλγαρίας 24-25 Νοεμβρίου 2018.
Στο τουρνουά που έλαβαν μέρος 27 σύλλογοι από 6 χώρες και συνολικά 225 αθλητές και αθλήτριες, ο ΟΕΓΑ συμμετείχε με 35 αθλητές και αθλήτριες και στις 4 κατηγορίες, δείχνοντας την ποιότητα και το βάθος στα τμήματα υποδομής του.
Σε ομαδικό επίπεδο:
Στην κατηγορία 1 στα κορίτσια κατέκτησε την 1η θέση και στα αγόρια την 3η θέση στο σύνθετο ομαδικό.
Στην κατηγορία 3 στα κορίτσια 2η θέση και στα αγόρια 3η θέση στο σύνθετο ομαδικό.
Στην κατηγορία 4 στα κορίτσια την 1η θέση στο σύνθετο ομαδικό.
Οι ομάδες αποτελούνταν από:
Κατηγορία 1 (γεννημένα 2010 και μετά)
Αγόρια: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΡΘΕΝΟΣ, ΣΤΑΘΗΣ ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΑΜΠΛΗΣ, ΣΙΜΟΣ ΚΑΡΑΞΑΝΗΣ, ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΑΝΤΑΛΙΔΗΣ.
Κορίτσια: ΒΑΛΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ, ΜΑΡΙΝΑ ΛΑΜΨΑΚΙΑΝΟΥ, ΟΛΓΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ, ΧΡΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ, ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΟΥ, ΞΑΝΘΟΥΛΑ ΚΟΥΓΙΟΥ, ΑΡΙΑΔΝΗ ΠΑΠΑΜΑΛΗ.
Κατηγορία 2 (γεννημένα 2008-2009)
Αγόρια: ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΡΘΕΝΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥΡΤΟΥΡΑΣ
Κορίτσια: ΕΛΕΝΗ ΜΠΑΦΑΤΑΚΗ, ΣΟΦΙΑ ΤΣΑΤΣΑΚΗ, ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΕΛΕΣΙΔΗ, ΑΜΑΛΙΑ ΤΑΓΓΑ, ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ.
Κατηγορία 3 (γεννημένα 2006-2007)
Αγόρια: ΝΙΚΟΣ ΚΟΣΟΓΛΟΥ, ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΡΑΞΑΝΗΣ, ΑΓΑΠΙΟΣ ΠΟΔΑΡΑΣ
Κορίτσια: ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗ, ΜΑΡΙΛΙΑ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΕΛΠΙΔΑ ΠΑΠΠΟΥ, ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΕΦΕΡΙΑΔΟΥ, ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΠΑΠΑΜΑΛΗ.
Κατηγορία 4 (γεννημένα 2003-2005)
Αγόρια: ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΡΑΞΑΝΗΣ
Κορίτσια: ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΟΡΩΝΙΔΟΥ, ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΕΛΕΣΙΔΗ, ΑΓΑΠΗ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ, ΜΑΡΗΛΙΑ ΠΛΟΥΜΙΔΟΥ, ΝΤΟΡΙΝΑ ΔΑΛΑΚΗ.
Σε ατομικό επίπεδο:
Κατηγορία 1
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΡΘΕΝΟΣ 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στους κρίκους, 4ος στο άλμα, 6ος στο σύνθετο ατομικό, στο έδαφος και στον πλάγιο ίππο, 7ος στο μονόζυγο και 8ος στο δίζυγο.
ΣΤΑΘΗΣ ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στο μονόζυγο, 7ος στους κρίκους και 8ος στο έδαφος.
ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΑΜΠΛΗΣ 8ος στον πλάγιο ίππο.
ΒΑΛΙΑ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ 4η στο δίζυγο, 5η στο σύνθετο ατομικό και στο άλμα και 7η στη δοκό και στο έδαφος.
ΜΑΡΙΝΑ ΛΑΜΨΑΚΙΑΝΟΥ 3η (χάλκινο μετάλλιο) στο δίζυγο, 7η στο σύνθετο ατομικό και 8η στο άλμα.
Κατηγορία 2
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗΣ 2ος (αργυρό μετάλλιο) στους κρίκους και 7ος στο άλμα.
ΕΛΕΝΗ ΜΠΑΦΑΤΑΚΗ 1η (χρυσό μετάλλιο) στο άλμα, 8η στο σύνθετο ατομικό και στο δίζυγο.
Κατηγορία 3
ΝΙΚΟΣ ΚΟΣΟΓΛΟΥ 2ος (αργυρό μετάλλιο) στο μονόζυγο
ΑΓΑΠΙΟΣ ΠΟΔΑΡΑΣ 3ος (χάλκινα μετάλλια) στο σύνθετο ατομικό, στο δίζυγο και στο έδαφος και στην 5αδα σε κρίκους, μονόζυγο, άλμα και πλάγιο ίππο.
ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗ 4η στο άλμα, 7η στο σύνθετο ατομικό και 8η στο δίζυγο και στο έδαφος.
ΜΑΡΙΛΙΑ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ 5η στο έδαφος και 7η στη δοκό.
ΕΛΠΙΔΑ ΠΑΠΠΟΥ 6η στο άλμα.
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΕΦΕΡΙΑΔΟΥ 5η στο δίζυγο.
Κατηγορία 4
ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΡΑΞΑΝΗΣ 2ος (αργυρό μετάλλιο) στο μονόζυγο, 4ος στους κρίκους, 5ος στο σύνθετο ατομικό, 8ος στον πλάγιο ίππο και στο δίζυγο.
ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΟΡΩΝΙΔΟΥ 2η (αργυρό μετάλλιο) στο άλμα, 3η (χάλκινα μετάλλια) στο σύνθετο ατομικό και το έδαφος και 7η στη δοκό.
ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΕΛΕΣΙΔΗ 2η (αργυρό μετάλλιο) στο έδαφος, 4η στο σύνθετο ατομικό, 5η στη δοκό και 7η στο δίζυγο.
ΑΓΑΠΗ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ 7η στο σύνθετο ατομικό και 8η στο δίζυγο.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές τους ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗ, ΘΟΔΩΡΗ ΜΠΟΥΤΑΚΗ, ΙΟΡΔΑΝΗ ΝΙΓΔΕΛΗ και ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ, για την ποιοτική δουλειά τους, που αντανακλάται στους αγωνιστικούς χώρους.
Ευχόμαστε ολόψυχα, περαστικά και ταχεία ανάρρωση στους Άγγελο Καραξάνη, Νίκο Κοσόγλου, Άννα Καραμπατζάκη και Ντορίνα Δαλάκη, που τραυματίστηκαν κατά τη διάρκεια των αγώνων.
 




Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!