Headlines

Comments

ΑΕΚΛ-ΟΡΦΕΑΣ 4-0

ΓΚΟΛ: ΓΚΑΜΗΛΗΣ 26΄, 27΄ ΚΙΤΙΟΥΔΗΣ 43΄ ΜΠΑΔΙΑΝΟΥΔΗΣ ΧΡ. 89΄ Στο 26΄ ο Γκαμήλης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ ,έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμα του Μπρούτσου και ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Γκαμήλης άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων πραγματοποιώντας το 2-0 . Στο 40΄ο Τσοκαλίδης αρχηγός του Ορφέα ανέτρεψε τον Γκαμήλη ενώ ήταν τετ α τετ με το τέρμα δέχθηκε την απευθείας κόκκινη , με δέκα πλέον οι φιλοξενούμενοι. Το φάουλ ανέλαβε να το εκτελέσει ο Έρικ Κιτιούδης ,καλοχτυπημένο στην αριστερή γωνία του Μπρούτσου και το 3-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατοχή ήταν καθαρά και πάλι για τον Ορφέα και ας έπαιζαν με δέκα ,όμως και πάλι οι ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν να βρουν τα δίχτυα , με αποτέλεσμα στο 89΄ο Μπαδιανούδης Χρήστος για την Ένωση που μπήκε στη θέση του Μπόζιου με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα για τέταρτη φορά στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.