Headlines

Comments

ΜΕ ΗΓΕΤΗ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΟΥΧΛΙΑ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Με ηγέτη τον Δημήτρη  Μούχλια η εθνική Παμπαίδων γεύτηκε την πρώτη νίκη στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Ικόνιο της Τουρκίας.
Η εθνική επικράτησε με 3-1 σετ της Φιλανδίας για την δεύτερη αγωνιστική στον Α όμιλο  με στόχο πλέον την δεύτερη θέση που οδηγεί στην πρόκριση.

Οι παμπαίδες πήραν το πρώτο σετ 25-18 οι Φιλανδοί ισοφάρισαν  με 25-27  1-1 ,η εθνική στο τρίτο και τέταρτο σετ έδειξε χαρακτήρα  είχε σε καλή μέρα για άλλο ένα παιχνίδι τον  Σουφλιώτη Δημήτρη  Μούχλια  (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) σημείωσε στην επίθεση 26 πόντους ,ακολούθησαν  σε απόδοση  ο Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός)με 18 πόντους  και  Κεσεσίδης Νικόλαος  (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) στην άμυνα πήρε 6 μπλοκ  11 πόντους επίθεση ,οδήγησαν την ομάδα στην πρώτη νίκη.

Ελλάδα: (ΝΑΝΑΣ) : ΧΑΚΑΣ 5(5/7επ) , ΜΠΟΖΙΔΗΣ 2(1/2 επ.1 άσσος),ΚΕΣΕΣΙΔΗΣ 11(5/8 επ,6 μπλοκ),ΜΟΥΧΛΙΑΣ 26(24/50 επ, 2 άσσοι), ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ 18(17/31 επ.1 άσσος)ΣΩΝΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΔΟΡΔΟΚΙΔΗΣ,ΡΕΤΖΙΟΣ,ΚΑΛΑΓΑΣΙΔΗΣ

Επιμέλεια: panos Thrakiotis e-mail:  thrakiotisp@mail.com ΔΙΑΔΩΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ

*Η αναδημοσίευση περιεχομένου του TV thrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!