ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ ΣΟΦΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΜΕ 5-4 ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΕΔ Β΄

Ζωηρός αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Πραγγίου με αρκετή ένταση από το 35΄και μετά , όπου είχε 3 κόκκινες κάρτες δύο για λογαριασμό  του Ορφέα Σοφικού και μια για την ΑΕΔ Β΄.

Ξεκίνησε το ματς με καλές προδιαγραφές μέχρι το 34΄το παιχνίδι ήταν ήδη 1-1 , από το 35΄ και μετά όταν έγινε η αποβολή για λογαριασμό του Ορφέα, έμεινε με 10 παίκτες απευθείας κόκκινη (εξύβρισε αντίπαλο) το παιχνίδι πήρε μια ένταση .
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 65΄η κόκκινη  κάρτα απευθείας για ποδοσφαιριστή της ΑΕΔ Β΄ (εξύβρισε αντίπαλο) και η τρίτη κόκκινη σε ποδοσφαιριστή του Ορφέα δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη στο 111΄ για αντιαθλητικό μαρκάρισμα και σε υποσχόμενη επίθεση της ΑΕΔ Β΄.
Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στην παράταση όπου επικράτησε ο Ορφέας με 5-4 στα πέναλτι.

Στη δεύτερη φάση του κυπέλλου το Σοφικό αντιμετωπίζει το Ισαάκιο.

Επιμέλεια: panos Thrakiotis e-mail:  thrakiotisp@mail.com Αν θέλεις να υποστηρίξεις την προσπάθεια μας Κανε Like την σελίδα μας στο Facebook και μοίρασε αυτό το άρθρο στους φίλους σου *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του TV thrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!