Headlines

Comments

O ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο Α.Σ.ΠΕΠΛΟΣ -ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β ΟΜΙΛΟΣ

Ντέρμπι από τα παλιά θύμισε το παιχνίδι Ορφέας Σοφικού -Ασπίς Θουρίου με την γηπεδούχο ομάδα να τα βρίσκει σκούρα παρά την βαθμολογική απόσταση που χωρίζει φέτος τις δυο ομάδες!!
Ο γηπεδούχος είχε τον απόλυτο έλεγχο όμως ΄για  88΄ ολόκληρα λεπτά η εστία της Ασπίδας Θουρίου ήταν απαραβίαστη!!
Ο Θάνος Λάζος ήρθε να λυτρώσει την ομάδα στο 89΄(πετυχημένη  μεταγραφή ήρθε και έδεσε με την ομάδα)  και να κρατήσει την διαφορά στους τρεις βαθμούς από τον έτερο συνδιεκδικητή του τίτλου Α.Σ.Πέπλο.

Σπουδαίο παιχνίδι με επτά συνολικά τέρματα στον Πέπλο , χόρτασαν γκολ και θέαμα οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν τον αγώνα .
Μέχρι και το τελευταίο λεπτό η αγωνία ήταν στο κόκκινο, ο Τσοτανίδης στο 27΄άνοιξε το σκορ και στο 41΄ο Σαλαμπάσης το 2-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου.
Στο 52΄ ο Πυρσός Σιδηρούς μείωσε σε 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, και στο 56΄έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 2-2.
Στο 65΄ο Λαμπίδης για τους γηπεδούχους το 3-2 και πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου σε 3-3!!!
Στο 83΄ο Βερανούδης έστειλε τη μπάλα στο (Γ) για να διαμορφώσει το τελικό 4-3 !!