Ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ TKD U21 ΤΗΣ ΒΑΡΣΟΒΙΑΣ


Στην Βαρσοβία της Πολωνίας θα ταξιδέψει ο αθλητής του συλλόγου  ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΟΣ Ευάγγελος για να συμμετάσχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U21 εκπροσωπώντας το σύλλογο ΑΣ Διδυμοτείχου.

Δεκατρείς αθλητές και αθλήτριες αποτελούν την εθνική ομάδα που θα συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα νέων ανδρών-νέων γυναικών (U21) που θα πραγματοποιηθεί στην Βαρσοβία το διάστημα 8-11 Νοεμβρίου.
Στη διάθεση των ομοσπονδιακών τεχνικών Παντελή Εφραιμίδη, Θόδωρου Ζηνέλη και Γιώργου Σταυριανού θα βρίσκονται οι εξής αθλητές και αθλήτριες:
Κωνσταντίνος Μπεκούλης (-54κ.), Ευάγγελος Κιόρτσης (-58κ.), Βασίλειος Μπαλάσκας (-63κ.), Γρηγόρης Κασιδιάρης (-68κ.), Νίκος Άγγελος Σπυρέλλης (-74κ.), Παναγιώτης Ταπεινός (+87κ.), Ρωμαλέα Μεσυνδιάνου (-46κ.), Χριστιάννα Τυρολόγου (-53κ.), Κωνσταντίνα Τζέλη (-57κ.), Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (-62κ.), Ευγενία Σαρρή (-67κ.), Κατερίνα Τζέλλου (-73κ.) και Σεβαστή Γαβριηλίδου (+73κ.).

 Στη διοργάνωση θα αγωνιστούν ακόμη 29 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες που εξασφάλισαν την πρόκριση για τη διοργάνωση της πολωνικής πρωτεύουσας, μέσω του President Cup και του Multi European Games 2018.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που προκρίθηκαν στη διοργάνωση μέσω του President Cup και του Multi European Games 2018 είναι οι εξής: 
Μιχαήλ Σικοβέλας (-54κ.), Γιώργος Πανταζής (-80κ.), Βασίλης Κατσιώρας (-54κ.), Αριστείδης Κουτσός (-54κ.), Δικαίος Μιχαλακάκος (-54κ.), Σεραφείμ Βερελής (-63κ.), Κωνσταντίνος Κατσουλίδης (-63κ.), Αθανάσιος Καλλιάρας (-68κ.), Νικόλαος Σανιδάς (-74κ.), Δημοσθένης Σίνδρος (-74κ.), Ευάγγελος Χαραλαμπάκος (-80κ.), Γιώργος Ζίκας (-87κ.), Απόστολος Τάραμας (-87κ.), Χρήστος Παπαδόπουλος (-87κ.), Ανθούλα Σινάνη (-49κ.), Μάρθα Μανουσακίδου (-53κ.), Ελένη Τελιοπούλου (-57κ.), Χριστίνα Παππά (-53κ.), Μαρία Φεύγα (-46κ.), Νεφέλη Δέσποινα Σταμέλου (-46κ.), Παρασκευή Παϊταρίδου (-53κ.), Θεοδώρα Ίζδρα (-53κ.), Ελένη Βασιλειάδου (-62κ.), Φαίδρα Καλτέκη (-57κ.), Κυριακή Μάτου (-57κ.), Παρασκευή Ντεμογιάννη (-67κ.), Άννα Γιακουμοπούλου (-53κ.), Μαρία-Ελένη Χαραλαμποπούλου (-67κ.) και Αφροδίτη Αμερίδη (-73κ.).
To πρόγραμμα της διοργάνωσης:
8 Νοεμβρίου
Έναρξη 09:00 Γ -53 kg, Γ -73 kg, Α -63 kg, Α -87 kg
17:00-18:00 Τελετή Έναρξης
18:00-20:00 Τελικοί και Απονομές
9 Νοεμβρίου
Έναρξη 09:00 Γ -49 kg, Γ -62 kg, Α -58 kg, Α -80 kg
14:00-18:00 Προκριματικά, Προημιτελικά, Ημιτελικά
18:00-20:00 Τελικοί και Απονομές
10 Νοεμβρίου
Έναρξη 09:00 Γ -57 kg, Γ -67 kg, Α -68 kg, Α +87 kg
18:00-20:00 Τελικοί και Απονομές
11 Νοεμβρίου
Έναρξη 09:00 Γ -46 kg, Α -54 kg, Α -74 kg, Γ +73 kg
14:00-18:00 Προκριματικά, Προημιτελικά, Ημιτελικά
18:00-20:00 Τελικοί και Απονομές
Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!
Share:  

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου