ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ -ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

         
              ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΒΡΟΥ "ΣΙΓΡΕΚΗΣ"

Ολοκληρώθηκε η πρώτη Τετάρτη της Β φάσης του κυπέλλου Έβρου "Σιγρέκης" τα πρώτα εισιτήρια για την επόμενη φάση σε ΕΘΝΙΚΟ, ΑΟ ΜΑΪΣΤΡΟΣ, ΑΕΚ ΕΒΡΟΥ , ΑΕΔ, ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ, ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΦΙΚΟΥ.
Ξεχώρισε το παιχνίδι ΑΟ Ιπποκράτης -Εθνικός Αλεξανδρούπολης , καθώς τα πρώτα γκολ μπήκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα , στο 94΄ο Εθνικός άνοιξε το σκορ με τον Κολονέρο και όλα έδειχναν τον νικητή, όμως στην αντεπίθεση του επόμενου λεπτού ο ΑΟ Ιπποκράτης  με τον Στεφανίδη Ηλία κέρδισε  πέναλτι , ανέλαβε την εκτέλεση ο Σταθάκης 1-1  και το μάτς κρίθηκε στην παράταση , με την ομάδα του Εθνικού να σημειώνει δυο τέρματα πάλι με τον Κολονέρο !!

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα
Τετάρτη 7 Νοεβρίου 2018
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ   ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ    1-1 καν. διαρκ ( παράταση) 1-3

ΑΟ ΜΑΪΣΤΡΟΣ-ΑΣ ΠΕΠΛΟΥ  2-1  ( 58΄Κάτσικας), (77΄Νότης)

ΑΕΚ ΕΒΡΟΥ-ΑΟ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟΥ  5-0 Πεκιαρίδης 3, Αγγελακάκης 1, Καλομπρατσίδης 1,

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΥΡΣΟΣ ΣΙΔΗΡΟΥΣ -ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ      0-6     Τσακλιώτης 3, Σιναπίδης 2,

ΔΟΞΑ ΔΟΞΑΣ -ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ    0-3 Λαζίδης , Γιαννόπουλος (πέν.), (αυτογκόλ)

ΑΚΡΙΤΑΣ ΟΡΜΕΝΙΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΦΙΚΟΥ  0-3  Χατζηλούδης,



Την επόμενη  Τετάρτη 14 Νοεμβρίου Ώρα: 14:45 θα διεξαχθούν τα εξής παιχνίδια.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπεδο: Εξώπολης 
ΑΟ Καππαδοκίας -ΑΟ Μάκρης

Γήπεδο: Άνθειας
Ένωση Άνθειας/Αριστείνου- Θράκη Φερών

Γήπεδο: Άβαντα 
Ατρόμητος Άβαντα -  ΑΟ Θράκης/Άλεξ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπεδο: Ορεστιάδας
ΜΓΣ Ορέστης Ορεστιάδας -Θύελλα Κυπρίνου 

Γήπεδο: Νεοχωρίου
 ΑΟ Νεοχωρίου -Ατρόμητος Ασπρονερίου

Γήπεδο: Καστανεών 
Άρδας Καστανεών-Ακρίτας Ν. Βύσσας


Ο Ποντιακός  στον νότιο όμιλο προκρίνεται στην επόμενη φάση άνευ αγώνα 
Όλα τα παιχνίδια είναι μονά και νοκ άουτ.

Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!
Share:  

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου