ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ Ο ΠΕΠΛΟΣ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΩ ΠΟΥ ΣΚΟΡΑΡΕ ΚΑΤΑ ΡΙΠΑΣ !!!

Πυρσός Σιδηρούς-ΑΣ Πέπλου 1-7 (ημίχρονο 0-4)

Άνετη νίκη με καρέ του αρχηγού Τσοτανίδη που σκόραρε κατά ριπάς.
Στο 5' το 0-1 ο Τσοτανίδης δίνει το προβάδισμα.
Στο 16' το 0-2 ο Μπατμανίδης πάνω από τη γραμμή έπειτα από κόρνερ. Στο 18' είχε δοκάρι ο Πυρσός .
 Στο 25' ο Σαϊτης εξουδετερώνει τετ α τετ των γηπεδούχων. Στο 30' ο βοηθός Βακαλίδης ακυρώνει τέρμα (αυτογκολ) των γηπεδούχων για συμμετοχή του Καρίπη στη φάση.
Στο 32' σέντρα του Νικολόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, ο Καριπης κάνει σκαστή κεφαλιά και 0-3. Στο 44' ο Λαμπάκος κάνει σουτ εξ επαφής με τον τερματοφύλακα να αποκρούει ενστικτωδώς και ο Τσοτανίδης παίρνοντας την απόκρουση σκοράρει για το 0-4.
Στο 70' ο Λαμπάκος σουτάρει, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσοτανίδης κάνει το 0-5.
 Στο 71' το 1-5 οι γηπεδούχοι με τον Μπαρις Στο 73' ο Λαμπάκος το 1-6. Στο 77' το τελικό 1-7 με τον Τσοτανίδη να κλείνει τον χορό των τερμάτων της αναμέτρησης. Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Τσοτανίδης, ενώ σωρεία ευκαιριών για τον Πέπλο έχασε ο Λαμπάκος, χωρίς να υστερήσει κανένας παίκτης της ομάδας.

Καρφαρίδας

ΠΥΡΣΟΣ ΣΙΔΗΡΟΥΣ Χασάνογλου, Σερίφ, Δερβίς, Κούρτ, Σερίφ Δαμάδογλου, Αμπατζή Κερίμ (60' Τζαφέρογλου), Νιζάν, Κεχαγιά, Κασαϊκα (46' Καφάς), Καρά Αλή, Πυρελή

Τα αποδυτήρια των διαιτητών άργησαν να ανοίξουν και η αρχική σύνταξη του φύλλου Αγώνα έγινε στα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων.
Σύμφωνα με πληροφορίες  μας δύσκολα θα μπορέσει ο Πυρσός Σιδηρούς να συνεχίσει να κατεβαίνει στο πρωτάθλημα , πιθανότατα το τελευταίο παιχνίδι να ήταν αυτό.

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε στην μνήμη της άτυχης κοπέλας  από το Διδυμότειχο που βρήκε τραγικό θάνατο στη Ρόδο.