2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ European President cup TAEKWONDO Η ΑΣΗΜΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΑΝΑ ΤΟΥ ΑΚ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

Την  2η θέση κατέκτησε η αθλήτρια  Ασημάκη Λαμπριάνα  του ΑΚ Ορεστιάδα -30 κιλά παγκορασίδων στο  2nd European President cup (children) στο Sindelfingen της Γερμανίας (stuttgart)
Ο σύλλογος συμμετείχε με  δυο αθλήτριες (ΑΣΗΜΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΑΝΝΑ/ ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗ ΚΑΤΕΡΊΝΑ  και έναν αθλητή ΔΟΜΠΑ ΦΩΤΗ..
Ο Φώτης Δόμπας πήρε μάλιστα και την πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί τον Δεκέμβριο 2019 στην ίδια τοποθεσία.

Η Ασημάκη Λαμπριάννα μετά από τρεις δυνατούς αγώνες έναν με Ρωσία και δυο με Ουκρανία κατέκτησε τελικά την δεύτερη θέση χάνοντας στις λεπτομέρειες το χρυσό μετάλλιο  στον πόντο !!!
Αναμφίβολα της άξιζε η πρώτη θέση ,το μέλλον είναι μπροστά της και έρχονται τα καλύτερα.

Έχοντας ενταχθεί πρόσφατα στον Α.Κ ερχόμενη  από άλλο σύλλογο, η Κατερίνα Ζαφειριάδη  τον τελευταίο καιρό  έχει δείξει τεράστια  αγωνιστικά σημάδια βελτίωσης.
 Της αρέσει αυτό που κάνει, προσπαθεί και αυτό φαίνεται στα  αγωνιστικά  τερέν.

Διαβάστηκε free web counter
Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!