Αποτελέσματα,Πανελλήνιοι Αγώνες TAEKBONTO μαθητών/τριών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2018-19

Η Καρδίτσα, φιλοξένησε με απόλυτη επιτυχία τους Πανελλήνιους Αγώνες Tae kwon do  μαθητών/τριών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2018-19 την Τρίτη 3 και Τετάρτη 4/4/2019, όπου συμμετείχαν συνολικά 387 αθλητές και αθλήτριες από τα Λύκεια όλης της χώρας.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

Αγόρια

-48 κιλά: 1. Αντώνιος Μπαντραλέξης (4ο ΓΕΛ Λάρισας), 2. Δημήτρης Τριανταφύλλου (3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης), 3. Ελευθέριος Εισαγγελέας (1ο ΓΕΛ Ζωγράφου), 3. Ιωάννης Φλέσσας (2ο ΓΕΛ Ιλίου)

-59 κιλά: 1. Γιάννης Τσάκαλης (7ο ΓΕΛ Αθηνών), 2. Ιπποκράτης Εμμανουήλ Βαχαρίκος (2ο ΓΕΛ Πάτρας), 3. Δημήτριος Ορφανίδης (2ο ΓΕΛ Θερμαϊκού), 3. Δημήτριος Οικονόμου (Νέα Παιδεία)

-63 κιλά: 1. Αλέξιος Μιχαλόπουλος (ΓΕΛ Καλαβρύτων), 2. Πέτρος Οικονόμου (Νέα Παιδεία), 3. Ηλίας Λαμπράκος (1ο ΓΕΛ Αιγάλεω), 3. Σταύρος Κούτσης (7ο ΓΕΛ Πατρών)

-68 κιλά: 1. Αναστάσιος Φλώρος (32ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης), 2. Αντώνιος Ντι Φάτζιο (1ο ΓΕΛ Ασπροπύργου), 3. Πέτρος Κούνουπας (3ο ΓΕΛ Αγ. Δημητρίου), 3. Δημήτριος Πέτρου (2ο ΓΕΛ Γέρακα)

-73 κιλά: 1. Φώτιος Δαδούπης (1ο ΕΠΑΛ Κιλκίς), 2. Αθανάσιος Μανώλης (1ο ΓΕΛ Μεταμόρφωσης), 3. Κωνσταντίνος Ζούρος Καρδάτος (5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης), 3. Γεώργιος Παύλου (2ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής)

-51 κιλά: 1. Νικόλαος Δικμάνης (Μουσικό Σχολείο Δράμας), 2, Ιωάννης Πράπας (10ο ΓΕΛ Λάρισας), 3. Χρόνης Ουρανός (Εκπαιδευτήρια Νέα Παιδεία), 3. Ιωάννης Μπαρμπόπουλος (ΓΕΛ Αγίων Αναργύρων)

-55 κιλά: 1. Ιωάννης Παύλος Πασχαλίδης (3ο ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων), 2. Χριστόδουλος Πλόσκας (2ο ΓΕΛ Ιωαννίνων), 3. Νικόλαος Μουστάκης (3ο ΓΕΛ Αλίμου), 3. Θεόφιλος Αποστολίδης (17ο ΓΕΛ Αθηνών)

-78 κιλά 1. Σταμάτης Μαλλάς (2ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου), 2. Μανώλης Περικλείδης (1ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης), 3. Παναγιώτης Τσαχσιρλής (1ο ΓΕΛ Κουφαλίων), 3. Παναγιώτης Τσίγκλας (ΓΕΛ Πελοπίου)

+78 κιλά: 1. Νικόλαος Καλκάνης (ΓΕΛ Δεμενίκων), 2. Νικόλας Σανιδάς (7ο ΓΕΛ Βόλου), 3. Αθανάσιος Βίκας (8ο ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης), 3. Γεώργιος Ζήκας (ΓΕΛ Θήρας)

Κορίτσια

-46 κιλά: 1. Ευλαμπία Παππά (2ο ΓΕΛ Καλυβίων), 2. Δήμητρα Βούζα (Διαπολιτισμικό ΓΕΛ Ευόσμου), 3. Μαρία Τζανίδη (ΓΕΛ Ελευθερίου Βενιζέλου), 3. Μεταξία Καρανικόλα

-52 κιλά: 1. Χριστίνα Πέππα (1ο ΓΕΛ Άνω Λιοσίων), 2. Παρασκευή Ηλιακοπούλου (4ο ΓΕΛ Ηλιούπολης), 3. Δήμητρα Θεοδώρου (10ο ΓΕΛ Πειραιά), 3. Δέσποινα Βλαχογιάννη (4ο ΓΕΛ Λάρισας)

-63 κιλά: 1. Ιωάννα Τασχουνίδου (ΓΕΛ Προσοτσάνης), 2. Αρετή Ρόκα (1ο ΓΕΛ Καισαριανής), 3. Στυλιανή Ραγκαβη (1ο ΓΕΛ Ιλίου), 3. Ελευθερία Αθανασοπούλου (1ο ΓΕΛ Γέρακα)

+68 κιλά: 1. Ελπίδα Ασλανίδου (Μουσικό Σχολείο Σερρών), 2. Σταματία Τζάκρη (2ο ΓΕΛ Γιαννιτσών), 3. Αικατερίνη Κάκου (3ο ΓΕΛ Ηλιούπολης), 3. Καλλιόπη Δενεδίου (2ο ΓΕΛ Δραπετσώνας)

-49 κιλά: 1. Σταυρούλα Βαμβά (1ο ΓΕΛ Ψυχικού), 2. Γεωργία Βιδιαδάκη (3ο ΓΕΛ Ρεθύμνου), 3. Βασιλική Ρήγα (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Ιωάννα Καλαμαρά (2ο ΓΕΛ Καισαριανής)

-59 κιλά: 1. Μαρία Χαλκίδου (2ο ΓΕΛ Ευόσμου), 2. Βασιλική Κατσαίτη (9ο ΓΕΛ Πάτρας), 3. Έλενα Τζιτζιρικά (ΓΕΛ Πολυγύρου), 3. Αρίνκε Χριστίνα Γκιαμπάνη (2ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου)

-68 κιλά: 1. Μαρία Καπλάνη (2ο ΕΠΑΛ Νέας Ιωνίας Βόλου), 2. Δέσποινα Βακιάρου (1ο ΓΕΛ Κορδελιού), 3. Ανθή Αγάπη Λογαρά (1ο ΓΕΛ Τριανδρίας), 3. Χρυσάνθη Χειμωνίδη (7ο ΓΕΛ Βόλου)

-55 κιλά: 1. Ναπολίνα Παναγιώτα Μπομπογιάννη (4ο ΓΕΛ Ιωαννίνων), 2. Βάσια Ταμιολάκη (2ο ΓΕΛ Καισαριανής), 3. Σάρα Χουσείν Λάλα (27ο ΓΕΛ Αθηνών), 3. Υβόννη Κωνσταντινίδου (Εκπαιδευτήρια Ν. Ζαγοριανάκου)


Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!
Share:  

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου