Header Ads

ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΙ ΤΩΝ ΕΠΣ 2019

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΣ 2019 Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος παρουσιάζουμε όλους τους τελικούς των κυπέλλων των τοπικών Ενώσεων. 
 Τέσσερις τελικοί αυτών της Θράκης, Λάρισας, Φθοιώτιδας και Σάμου θα διεξαχθούν μέσα στον Μάιο .


Έβρος: Εθνικός Αλ.-Έβρος Σουφλίου 3-0 
Ροδόπη: Σιδηροχώρι-Ίασμος 14/5 
Ξάνθη: Ορφέας Ξάνθης- Ασπίδα Ξάνθης 1-0
Καβάλα: Αν. Λιμεναριών-Ορφέας Ορφάνου 0-1 
Δράμα: Πανδραμαϊκός-Δόξα Βώλακας 0-0 (2-0) παρ. 
Σέρρες: Πανσερραϊκός-Παραλίμνι 1-0 
Κιλκίς: Αλέξανδρος Κιλκίς-ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-1 
Μακεδονία: Θερμαϊκός –Μηχανιώνα 3-1 
Χαλκιδική: Π. Ο. Τριγλιά-Άρης Κασσανδρείας 2005 1-1 (2-1) παρ. 
Πέλλα: Εδεσσαϊκός-Γιαννιτσά 1-1 (6-5) πεν. 
Ημαθία: Βέροια-Μ. Αέξανδρος Τρικάλων. 3-0 
Κοζάνη: Κοζάνη-Μακεδονικός Φούφα 0-1 
Πιερία: Πιερικός- Α Ε Καρίτσας 0-2 
Φλώρινα: Μελιτέας Μελίτης-Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα 1-1 (3-1)παρ 
Καστοριά: Μ. Αλέξανδρος Καλιθέας-Δόξα Αμπελοκήπων 3-0 
Γρεβενά: Αεράτα Γρεβανά-Α Ο Σειρήνα 2-0 
Ηπείρου: Θρίαμβος Σερβιανών-Α Ε Μικρασιατών 2-0 
Θεσπρωτία: Σούλι Παραμιθιάς-Α Ε Μαυρουδίου 2-1 
Πρέβεζα / Λευκάδα: Πανλευκάδιος-Τυλικράτης 0-3 
Άρτα: Προοδευτική-Δόξα Άρτας 2-0 
Λάρισα: Δαμασιακός-Π Ο Ε 
Τρίκαλα: Μετέωρα-Πηγή 4-1
Καρδίτσα: Α Ο Σελλάνων- Α Ε Αστέρας Καρδίτσας 2-1 
Θεσσαλία: Ολυμπιακός Βόλου-Αίαντας Σούρπής 3-0 
Αιτωλοακαρνανία: Όμηρος Νεοχωρίου-Α Ε Μεσολογγίου 2-1 
Ευρυτανία: Ποταμιά-Φραγκίστα 3-0 
Φωκίδα: Απόλλων Ευπαλίου-Αστέρας Ιτέας 0-1 
Φθιώτιδα: Αταλάντη-Νέο Κρικέλλο 18/5 
Βοιωτία: Ολυμπιάδα Οινοφύτων-Α Ο Υπάτου 0-2 
Εύβοια: Νέα Αρτάκη-Απόλλων Ερέτριας 3-3 (4-3)πεν. 
Δυτική Αττική: Ηρακλής Ελευσίνας-Ασπρόπυργος 0-4 
Ανατολική Αττική: Αχαρναϊκός-Άρης Βούλας 1-1 (5-4) πεν 
Αθήνα: Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος 1-0 
Πειραιάς: Εθνικός-Ερμής Κορυδαλλού 3-0 
Κόρινθος: ΠΑΣ Κόρινθός-Σαρωνικός Γαλατακίου 4-0 
Αργολίδας: Παναργειακός-Ερμιωνίδα 2-1 
Αχαΐα: Παναιγιάλειος-Ατρόμητος Πατρών 1-2 
Ηλεία: Ξενωφών Κρεστένων-Ολυμπιακός Σαβαλιών 3-0 
Μεσσηνία: Καλαμάτα-Απόλλων Καλαμάτας 5-0 
Λακωνία: Α Ε Πέλλανας Καστορίου-Πανγυθεατικός 1-1 (7-6) πεν. 
Αρκαδία: Παναρκαδικός-Λεωνίδιο 3-0 
Κέρκυρα: Θιναλιακός-Αστέρας Πετριτή 3-0 
Κεφαλλονιά: Α Ο Παλληξουριακός-Α Π Σ Πυλαριακός 6-0 
Ζάκυνθος: Α Ο Κατασταρίου-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-0 
Χανιά: Α Ε Ε Κ ΣΥΝΚΑ-Απόλλων Αγίου Ιωάννη 1-0 
Ηράκλειο: Ρωμανός-Π Ο Αρχανών 0-1 
Ρέθυμνο: Α Ε Μυλοπόταμος- Α Ε Επισκοπής 1-2 
Λασίθι: Ο Φ Ιεράπετρας-Α Ε Νεάπολης 3-1 
Δωδεκάνησα: Απόλλων Καλυθίων-Διαγόρα Ρόδου 0-2 
Σάμος: Καρλόβασι- Α Ε Βαθ. Πανσ/κου  
Λέσβος: Αιολικός-Ήφαιστος Κοντοπουλίου 1-1 (3-1) παρ. 
Χίος: Ηρακλής Θυμνιανών-Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου 2-3 
Κυκλάδες: Πανθηραϊκός-Πανναξιακός 3-1 



  Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!

Δεν υπάρχουν σχόλια

Εικόνες θέματος από Jason Morrow. Από το Blogger.