Ticker

6/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Responsive Advertisement

ΟΙ ΟΚΤΩ ΟΜΙΛΟΙ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ 2019-20 ΠΟΣΕΣ ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΑΝΑ ΟΜΙΛΟ

Έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ το μεσημέρι της Δευτέρας (2/9) ο καταρτισμός των 8 ομίλων της Γ' Εθνικής κατηγορίας. Εκτός πρωταθλήματος μένει ο Ηρακλής, ενώ ο 8ος όμιλος θα αποτελείται μόνο από ομάδες της Κρήτης. 
Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 10/9, και το πρωτάθλημα όπως όλα δείχνουν θα αρχίσει στις 22/9. Να σημειώσουμε, πως οι πρωταθλητές των ομίλων θα δημιουργήσουν 2 νέους ομίλους από 4 ομάδες, με τους πρώτους αυτών, να παίρνουν το εισιτήριο για την Football League.
Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Ένωση Άνθειας/Αριστείνου(FC ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) 
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ηρακλής Νέου Ζυγού,Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου 
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ:Νέστος Χρυσούπολης,Δόξα Θεολόγου,Κεραυνός Πέρνης,Αετός Ορφανού 
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ:Πανδραμαϊκός 
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Δόξα Κάτω Καμήλας,Απόλλων Παραλιμνίου,Πανσερραϊκός
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Κιλκισιακός 

 Υποβιβάζονται 6 ομάδες
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης
Αλπωμός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια
ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
Νίκη Αγκαθιάς
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου
Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγρίας
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟ Αταλάντη
ΑΟ Ποταμιάς
Υποβιβάζονται 6 όμαδες
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολής
ΑΕ Λευκίμης
Θιναλιακός
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφας
Σούλι Παραμυθιάς
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Κηφισιάς
Φωστήρας
Ηλυσιακός
Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι
Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός Πειραιά
ΑΕ Μοσχάτου
Ερμής Κορυδαλλού
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ακράτητος
Άνω Μερά Μυκόνου
Θύελλα Καμαρίου
Πανθηραϊκός
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναϊκός
Αήττητος Σπάτων
Ρόδος
Αιολικός
ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός
Κόρινθος ’06
Υποβιβάζονται 5 ομάδες
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ναύπλιο 2017
Παναργειακός
Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Διαβολιτσίου
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανγυθεατικός
Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΣ “Η Σπάρτη”
Θύελλα Πατρών
Διαγόρας Βραχνέικων
ΑΟ Τσιλιβή
ΑΠΣ Ζάκυνθος
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ-Ατσαλένιος
Γιούχτας
Ηρόδοτος
ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός
Επισκοπή
Πανακρωτηριακός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Υποβιβάζεται 1 ομάδα


Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!

Δημοσίευση σχολίου

0 Σχόλια