Headlines

Comments

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ "ΣΙΓΡΕΚΗΣ" Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου  της ΕΠΣ Έβρου "ΣΙΓΡΕΚΗΣ"προκρίθηκε η ομάδα του Ιπποκράτη νικώντας στο «Φώτης Κοσμάς» τον Εθνικό με 1-2. Σκορ που διαμορφώθηκε στο 1ο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με τον Μικτσιάν μόλις στο 5΄. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 22΄με τον Μικρτιάν και στο 30΄ο Καππανίκας έκανε την ανατροπή  για τους «γιατρούς». Το σκορ δεν άλλαξε στο 2ο ημίχρονο παρόλο τις προσπάθειες  των ποδοσφαιριστών  και των δύο ομάδων .
ΑΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ : Στεφανίδης Α., Στεφανίδης Η., Ράλλης (30΄λ.τ. Μωραϊτης), Σίσκος, Σταθάκης, Πατσιώρας, Ποπότης, Παπάζογλου, Καπανίκας (66΄Δεδελούδης), Καβατζικιώτης (88΄Κονόμι), Μικρτσιάν (82΄Κατσαμάγκας)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛEΞ/ΠΟΛΗΣ: Πανοσάφος, Καλαϊτζίδης, Αμπράσης, Σακαλάκης (82΄Κλαρούδης), Τσαχιρίδης, Κεσσάτης (60΄Βρίζας), Μπουρτίν, Σπάχη, Σουκασιάν (73΄Πασόης), Σιδηρόπουλος, Μικτσιάν (55΄Μπράχος)
Διαιτητής: Σιμίδης (Τερζόπουλος-Κώνογλου)

Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!