Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο σύλλογος της Αττάλειας προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Τουρκίας, νικώντας με 4-0 την συμπολίτισσα Αντάλιασπορ.
Η ομάδα που αγωνίζεται ο συντοπίτης μας Μανώλης Σιώπης με πρωταγωνιστές τους Παπίς Σίσε και Τάσο Μπακασέτα η Αλάνιασπορ επιβλήθηκε με 4-0 της Αντάλιασπορ στο δεύτερο αγώνα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας (είχε νικήσει με 1-0 και στην πρώτη αναμέτρηση) και πήρε την πρόκριση στον τελικό (εκεί την περιμένει η Τραμπζονσπόρ) για πρώτη φορά στην ιστορία της.
Ο Παπίς Σισέ πέτυχε χατ-τρικ (15’, 46’ και 49’), ο Γκιουλσελάμ είχε σημειώσει το 2-0 στο 25’, με τον Τάσο Μπακασέτα να μοιράζει δύο ασίστ, τον Γιώργο Τζαβέλλα να αγωνίζεται σε όλη την αναμέτρηση και τον Μανώλη Σιώπη να απουσιάζει λόγω τραυματισμού.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgXktEx8RcLE92xbxR8potGaczSyPplJ6SfyK2ohGovcgUkLDp1GiDK3wC7omLEwlogUp7olw_hcD7NiXCRzeHxj4_CrNPG89KPHvMMQ-TV3NDz385EVqofVPJwYrvXO5thE7fzsJ_DqtmI/s600/09.png)
![Main Ad](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiggXwFwDrdKGmYvW1LPEDf3jTT-iIwdoRuv76GE9cQFefB8MNVlRsZCdDOUfjlK1SmAVoISAwUwsWu9yiagJJLG85_frbLWK-FjXXitDwpuUabGqEtxKm-06ujr06fHMOnQbgT6mGU3jAE/s600/cooltext340991475675119.png)
0 Σχόλια