ME ΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΟΡΕΣΤΗΣ & ΑΕΔ

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι διεκδικητές  του τίτλου, Ορέστης Ορεστιάδας και ΑΕ Διδυμοτείχου.
Ο Ορέστης  έκανε την απόλυτη ανατροπή στην Αλεξανδρούπολη καθώς βρέθηκε να παίζει και  με παίκτη λιγότερο ,ο Γκεβόρ δέχθηκε την κόκκινη 29΄ .
Με τον Μπουρτίν ο Εθνικός στο 30΄ το 1-0 ,  απάντησαν οι ποδοσφαιστές του Παναγιώτη Μυλωνά και με τον  Αλή Κοτζά 41΄ το 1-1 και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μπακογιάννης  στο 45΄ το 1-2!!
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ανδρεάδης σφράγισε  το τελικό 1-3!!
Στις Καστανιές έγινε σπουδαίο παιχνίδι με την  ΑΕ Διδυμοτείχου να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 41΄με τον Μυσιούδη 0-1 και στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Ντινούδης ισοφάρισε 1-1.
Στο δεύτερο ο Άρδας με τον Παγωνίδη στο 56΄πήρε προβάδισμα 2-1, στη συνέχεια η ΑΕΔ αντέδρασε ,κέρδισε πέναλτι  ο Παπούδης το εκτέλεσε εύστοχα και ισοφάρισε σε 2-2 στο 81΄ , υπό τις οδηγίες του Γιάννη Αναστασιάδη  , η ΑΕΔ συνέχισε την ασφυκτική πίεση και στο 90΄με κεφαλιά ο Τζουμακίδης το τελικό 2-3!!

ΣΑΒΒΑΤΟ 27-11 -2021
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ορέστης Ορεστιάδας 1-3