ΕΥΚΟΛΑ Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΩΝ ΜΕ 0-4!! ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ

Με την εξ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής στο γήπεδο των Φερών και με τον αγώνα  Θράκη Φερών – Α.Ο.Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης ολοκληρώθηκε ο 1ος γύρος στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.
Τον  αγώνα μεταδώσαμε ζωντανά από το  κανάλι sportvthrakiotis
 Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης  κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό και τελικά επικράτησε με  4-0.
Φυσικά το σκορ κρατήθηκε σε χαμηλά πλαίσια  εξαιτίας  του εκπληκτικού γκολκήπερ Σαλαγα Γιώργου μεταγραφή από τον Αχιλλέα Μπάρας της  ΕΠΣ Τρικάλων,  που κάθισε για πρώτη φορά στα γκολπόστ της Θράκης .
Το σκορ άνοιξε ο Τρανόπουλος με σουτ μέσα στην περιοχή στο 9′, ενώ ο Κυριζάκης μετά από ασίστ του Τζελέπη στο 45′ έκανε το 0-2.
Στο 70′ ο νεοεισεθλών στο γήπεδο  Καλτσάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και ο Ευθυμιάδης μετά από 2 λεπτά  διαμόρφωσε το τελικό 0-4.
 Σε  λίγο όλα τα γκολ και τις καλυτερες στιγμές απο το παιχνίδι ..