Από την Κερκίδα του Έβρου στιγμιότυπα από τον αγώνα Α κατηγορίας ΕΚΑΣΑΜΑΘ Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης vs Α Ο Καβάλας

Αγώνας με εξαιρετικό βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δυο ομάδες, αφού βρίσκονται στο τέλος της βαθμολογίας και έχουν ανάγκη βαθμών.
Καλά ξεκίνησε η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης στην πρώτη περίοδο στην δεύτερη ισορρόπησε ο ΑΟ Καβάλας και το σκορ ημιχρόνου ήταν 33-30.
 Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟ Καβάλας με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε διαφορά 8 πόντων και στην τέταρτη περίοδο 6,32 λεπτό πέρασε μπροστά με +6 .43-49
 Στο σημείο αυτό ο προπονητής της Καβάλας διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή με αποτέλεσμα την  διακοπή του αγώνα για αρκετή ώρα.
 Στην επανάληψη η Ολυμπιάδα εμφανίστηκε ψύχραιμη και εύστοχη στα κρίσιμα σημεία και τελικά επικράτησε με 63-54.

Η ομάδα του αθλητικού ΙΝΤΕΡΝΕΤ παίζει μπάλα εδώ!