Με λαμπρότητα και την πρέπουσα θρησκευτική κατάνυξη πραγματοποιήθηκε στην Δημοτική Ενότητα Τυχερού ο Αγιασμός των υδάτων.
Παρουσία του Αντιδημάρχου της Δημοτικής Ενότητας Τυχερού , Δημήτρη Δαρούση , του προέδρου της κοινότητας Τυχερού Άγγελο Ζαπάρτα κ.α. τελέστηκε η τελετή Αγιασμού των Υδάτων για τα Θεοφάνεια στην Λίμνη Τυχερού .
Στο τέλος στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο προσφέρθηκαν στους παρευρισκόμενους τοπικά εδέσματα από τους συλλόγους γυναικών, Θυμαριάς , Προβατώνας , Λευκίμης , Τυχερού .
0 Σχόλια