Tο πρόγραμμα των πλέι άουτ και τι προβλέπει η προκήρυξη της Volleyleague


O Άθλος Ορεστιάδας μπαίνει πλέον σε φουλ ρυθμούς προετοιμασίας προκειμένου να πανηγυρίσει την παραμονή του μέσω της διαδικασίας των πλέι άουτ.
Η αρχή αυτού του μίνι-πρωταθλήματος γίνεται στις 25 Μαρτίου από το κλειστό "Ν. Σαμαράς", όπου η ομάδα μας, μπροστά στον κόσμο της θα υποδεθχεί στις 19.00,τον ΟΦΗ, σε ένα ματς με τεράστια σημασία, όχι μόνο βαθμολογική, αλλά και ψυχολογική.
Διαβάστε αναλυτικά το σύστημα διεξαγωγής- το πρόγραμμα των πλέι άουτ και τι προβλέπει η προκήρυξη της Volleyleague
PLAY OUT:
Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις 7 και 10 της κανονικής περιόδου θα αγωνιστούν σε πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία, μεταφέροντας την βαθμολογία τους από το τέλος της Κανονικής περιόδου.
Κατά την διάρκεια διεξαγωγής του μίνι-Πρωταθλήματος, στις περιπτώσεις ισοβαθμίας ισχύουν τα προβλεπόμενα στο άρθρο 3.4.4 της παρούσας προκήρυξης υπολογίζοντας όλα τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων που έγιναν μόνο κατά τη διάρκεια των Play out.
Σε περιπτώσεις συνολικής σύμπτωσης, θα μετράνε και τα αποτελέσματα και της κανονικής περιόδου.
Σε περίπτωση μη-ολοκλήρωσης του πρωταθλήματος λόγω διακοπής με απόφαση κυβέρνησης, στις περιπτώσεις ισοβαθμίας θα μετράνε οι μεταξύ τους αγώνες μόνο από τη κανονική περίοδο.
Όταν, κατά την διάρκεια διεξαγωγής του Μινι-Πρωταθλήματος, η διαφορά των ομάδων /ομάδας της ζώνης υποβιβασμού από τις παραπάνω ομάδες δεν μπορεί να καλυφθεί από τους αγώνες που απομένουν (π.χ. 2 αγωνιστικές πριν την λήξη η διαφορά μεταξύ 2ου και 3ου είναι επτά {7} βαθμοί), δεν θα διεξάγονται οι αγώνες που απομένουν.
Σε περίπτωση που δεν διεξάγονται οι αγώνες που απομένουν, κατά τα ανωτέρω προβλεπόμενα, στις περιπτώσεις ισοβαθμίας υπολογίζονται όλα τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων (ή αγώνα) που διεξήχθησαν στα Play Out.
Οι ομάδες θα λάβουν τα αντίστοιχα νούμερα με τη σειρά που τερμάτισαν:
7ος =Νο 1, 8ος =Νο 2, 9ος = Νο 3, 10ος =Νο 4
Η σειρά των αγώνων:
1η Αγωνιστική: 1-4, 2-3:
Πήγασος Πολίχνης - Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας,
Άθλος Ορεστιάδας - Ο.Φ.Η.
2η αγωνιστική: 3-1, 4-2:
Ο.Φ.Η. - Πήγασος Πολίχνης,
Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας - Άθλος Ορεστιάδας
3η αγωνιστική: 1-2, 3-4:
Πήγασος Πολίχνης - Άθλος Ορεστιάδας,
Ο.Φ.Η. - Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
4η Αγωνιστική: 4-1, 3-2:
Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας - Πήγασος Πολίχνης,
Ο.Φ.Η. - Άθλος Ορεστιάδας
5η αγωνιστική: 1- 3, 2-4:
Πήγασος Πολίχνης - Ο.Φ.Η.,
Άθλος Ορεστιάδας - Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
6η αγωνιστική: 2-1, 4- 3:
Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης,
Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας - Ο.Φ.Η.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Πήγασος Πολίχνης 20
2. Άθλος Ορεστιάδα 14
3. Ο.Φ.Η. 9
4. Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας 4

* Οι δύο πρώτες ομάδες θα μείνουν στην κατηγορία

Η ομάδα του αθλητικού ΙΝΤΕΡΝΕΤ παίζει μπάλα εδώ!
مشاركة:  

تعليقات