Ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του Σαββάτου 26 Αυγούστου 2023, στο Δημοτικό Αθλητικό  Κέντρο  Ορεστιάδας,   ανάμεσα στον ΟΡΕΣΤΗ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΚΑΙ ΝΕΣΤΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ . ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 1-2 .
 Ο Ορέστης μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης καθώς μετά από κλέψιμο του Πασχαλίδη και σέντρα του Παναγιωτόπουλου ο Ανδρεάδης με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0.
 Η ομάδα του Νέστου Χρυσούπολης ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράνου  σκορ ημιχρόνου.
Το δεύτερο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι με εκτέλεση πέναλτι που αρχικά απέκρουσε ο Μαδένης το ριμπάουντ ο Ράνος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΟΡΕΣΤΗΣ : Μαδένης, Κουντούρης, Γκιντίδης, Παναγιωτόπουλος, Λιάνας, Σταματόπουλος, Frederic, Κούρτογλου, Πασχαλίδης, Ντουμανάκης, Ανδρεάδης, Αγωνίστηκαν και οι : Παπαγιαννίδης, Θεμελής, Σαλπιγγίδης, Δημητριάδης,Τουμπάρης
ΝΕΣΤΟΣ : Μούτσα, Πανταζής,Βουλγαρίδης,Τσαταλμπασίδης,Κουκόλης,Τορομανίδης,Μουφτάρι,Τανζού,Ράνος,Ορφανίδης,Μυλόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι :Αναστασιάδης,Σιδηρόπουλος,Δεληγιάννης . Η ομάδα του αθλητικού ΙΝΤΕΡΝΕΤ παίζει μπάλα εδώ!