ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

Ο Ορέστης Ορεστιάδας και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης είναι οι ομάδες που αναμετρηθούν στο φετινό τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Εβρου.
 Ο Ορέστης  Ορεστιάδας μετά τη νίκη με 2-1 επί της Αλεξανδρούπολης FC στο πρώτο ματς στο «Φώτης Κοσμάς», στο  δεύτερο παιχνίδι  στην Ορεστιάδα ολοκληρώθηκε με 0-0.
Μετά από δύο συνεχόμενες κατακτήσεις η Αλεξανδρούπολη fc  θα είναι απούσα από τον φετινό τελικό.
 Στην παράταση κρίθηκε ο δεύτερος επαναληπτικός ΕΘΝΙΚΟΣ -ΑΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με γκολ  του Παπαδάκη στο 55′ έκανε το 1-0 και ισοφάρισε  το σκορ του πρώτου αγώνα .
Το παιχνίδι πήγε στην παράταση , με τον  Λημνιό να πετυχαίνει  γκολ στο 97′, έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και σκορ πρόκρισης .
Με 8 παίκτες τελείωσε το ματς ο ΑΟ Νεοχωρίου  μετά τις κόκκινες κάρτες που αντίκρισαν οι  Φούφας, Αλεξακούδης και Καπετανκωνσταντής  στο Α΄ (2) & Β΄(1) ημίχρονο της παράτασης.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟ Νεοχωρίου διαμαρτυρήθηκε για  πέναλτι .

Η ομάδα του αθλητικού ΙΝΤΕΡΝΕΤ παίζει μπάλα εδώ!