ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ :Ο Σολακούδης Παναγιώτης κατέκτησε την τρίτη θέση εξασφαλίζοντας την έξτρα μοριοδότηση για τα ανώτερα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας

Με ένα χάλκινο μετάλλιο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του ΑΣΓ Διδυμοτείχου στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες TAEKWONDO ΓΕΛ-ΕΠΑΛ που διεξήχθησαν το διήμερο 15 και 16 Μαΐου στις Σέρρες.
 Ο αθλητής του συλλόγου και μαθητής του ΓΕΛ Διδυμοτείχου Σολακούδης Παναγιώτης κατέκτησε την τρίτη θέση μετά από τρεις νικηφόρους αγώνες στην κατηγορία των-78 ,εξασφαλίζοντας την έξτρα μοριοδότηση για τα ανώτερα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας.
 Επίσης, ο αθλητής Πολύμερος Γεώργιος, μαθητής του 1ου ΓΕΛ Ορεστιάδας στην κατηγορία των-59 ,κατέκτησε την πέμπτη θέση μετά από δύο νικηφόρους αγώνες και χάνοντας στις λεπτομέρειες στον αγώνα για είσοδο στα μετάλλια.
 Τους αθλητές-μαθητές συνόδευσε και καθοδήγησε ο προπονητής του συλλόγου Γεώργιος Ναζίρης.
 Το Δ.Σ του συλλόγου συγχαίρει όλους τους συμμετέχοντες και εύχεται καλή συνέχεια στην πορεία.