Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ

ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΩΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΙΣ 53 ΕΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2018

Δευτέρα, 26 Μαρτίου 20180 σχόλια


                  ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΩΝ 53 ΕΝΩΣΕΩΝ   2018

 Ολοκληρώνεται  ο «χάρτης» των φετινών συμμετοχών  στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας.
απομένουν άλλοι 4 τελικοί ( Κυκλάδων, Ηλείας, Λάρισας και Χαλκιδικής) για να  υπάρχει
σαφείς εικόνα όλων των κυπελλούχων των ενώσεων. 
Οι κάτοχοι των κυπέλλων στις 53 Ενώσεις θα αγωνιστούν σε μια διοργάνωση με φόντο τη συμμετοχή στη Γ Εθνική για τον νικητή.
Αναλυτικά η ανακοίνωση :
Την Τετάρτη 28/03/2019 και ώρα 11:00 θα διενεργηθεί στα γραφεία της Ε.Π.Ο. στο Πάρκο Γουδή (αίθουσα Ε.Ε.) η κλήρωση της 1ης, 2ης και 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων περιόδου 2017-18.


ΕΝΩΣΗ                           ΤΕΛΙΚΟΣ                                            ΣΚΟΡ      
Έβρος ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΩΝ -ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 1-0    
Θράκη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών1-1 (4-5) πεν.    
Ξάνθη Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 1-0    
Δράμα ΑΕ Καλαμπακίου – ΓΣ Προσοτσάνης 0-0 (4-3) πεν.    
Καβάλα Α.Ο.Καβάλα – Βύρωνας Καβάλας 3-1    
Σέρρες Πανσουλιακός – Απόλλων Παραλιμνίου 1-2    
Κιλκίς Αναγέννηση Πλαγιάς – Αστέρας Μεγ.Βρύσης 1-0    
Μακεδονία ΑΟ Καρδίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1    
Χαλκιδική Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΟ Καλλικράτειας 1/4/2018    
Πέλλα Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Μαυροβουνίου 0-1    
Ημαθία Μ.Αλεξ.Τρικάλων-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-0    
Πιερία ΑΕ Καρίτσας – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 2-0    
Φλώρινα Ερμής Αμυνταίου-Μακεδονικός- Αγ.Παντελεήμονα 4-1    
Καστοριά Ομόνοια Βογατσικού – Ηρακλής Πολυκάρπης 1-2    
Κοζάνη Μακεδονικός Φούφα – Κοζάνη 2-1    
Γρεβενά Πυρσός Γρεβενών – ΑΕΠ Βατολάκκου 1-0    
Τρίκαλα Βράχος Καστρακίου – Διγενής Νεοχωρίου 0-1    
Λάρισα Αχιλλέας Φαρσάλων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 27/3/2018    
Μαγνησία Νίκη Βόλου – ΝΠΣ Βόλος 3-2    
Καρδίτσα  Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 0-4    
Ιωάννινα  Θρίαμβος Σερβιανών – Αγρ.Αστ.Άνω Καλαμά 1-0    
Θεσπρωτία Θεσπρωτός – Άρης Περδίκας 2-0    
Άρτα Φιλέλληνες Πέτα – ΑΕ Ξηροβουνίου 1-1, 3-5 πεν    
Πρέβεζα/Λευκάδα Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 0-2    
Κέρκυρα ΟΦ Αγίας Μαρίνας – Βολίδα Κάτω Γαρούνας 2-0    
Φθιώτιδα ΑΟ Καλαποδίου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0    
Εύβοια ΑΟ Χαλκίς – Ταμυναϊκός 1-0    
Βοιωτία Κιθαιρώνας Καπαρελλίου – ΑΟ Θήβα 1-2    
Φωκίδα Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 1-4    
Ευρυτανία ΑΠΟΚ Βελούχι – Αίολος Καρπενησίου 2-0    
Αιτωλοακαρνανία Νέος Αμφίλοχος – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0    
Αθηνών Αγία Παρασκευή – ΑΕ Κηφισιάς 0-2    
Δυτ.Αττικής Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός 1-0    
Ανατ.Αττικής Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 0-0 (6-5) πεν.    
Πειραιάς ΑΟ Καραβάς – Εθνικός 1-0    
Κόρινθος Πέλοπας Κιάτου – Κόρινθος 0-0, 5-3 πεν    
Αχαΐα Πανοβριακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-4    
Ηλεία Ξενοφών Κρεστένων – Αστέρας Αμαλιάδας 28/3/2018    
Ζάκυνθος    ΑΟ Τσιλιβή – Φλόγα Κυψέλης 7-1    
Κεφαλλονιά Παλληξουριακός – ΑΟ Πρόννοι 2-1    
Μεσσηνία Καλαμάτα – Πάμισος Μεσσήνης 2-1    
Λακωνία   Ολυμπιακός Γυθείου – Ατρόμητος Συκέας 2-1    
Αρκαδία   Παναρκαδικός – ΑΣ Λεωνίδιο 3-0    
Αργολίδα   ΑΕ Ερμιονίδας – Αργοναύτης Νέας Κίου 1-0    
Κυκλάδες  Πανθηραϊκός– Θύελλα Καμαρίου 28/3/2018    
Δωδεκάνησα Δόξα Καρδάμαινας – Αντίμαχος Κω 0-4    
Λέσβος Αιολικός – Κεραυνός Αγ.Δημητρίου Λήμνου 3-1    
Σάμος ΑΕ Βαθυλάκκου – ΑΨΕΣ Πυθαγόρα 3-1    
Χίος         Ηρακλής Θυμιανών – Δάφνη Δαφνώνα 0-1    
Λασίθι ΑΣ Ιεράπετρας – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1    
Ηράκλειο  ΠΑΝΟ Μαλλίων – Ατσαλένιος 1-0    
Ρέθυμνο Ερμής Ζωνιανών – Επισκοπή 1-0    
Χανιά ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Παλαιόχωρας 1-2  
ΔΙΑΒΑΣΤΗΚΕ free web counter
Επιμέλεια: panos Thrakiotis e-mail:  thrakiotisp@mail.com Στηρίξτε μας με ένα Like! Ευχαριστούμε πολύ!!! *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του TV thrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!
Share this article :

Δημοσίευση σχολίου

ιι

 
Support : | | | |
Copyright © 2011. tvthrakiotis.gr -
Temp by
Blogger