Headlines

Comments

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΙΝΤΖΕΣ ΤΟΝ ΟΡΕΣΤΗ 0-1 ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ ΣΟΦΙΚΟΥ

Δυσκολεύτηκε ο Ορέστης να πάρει το τρίποντο στην έδρα του Σοφικού , καθώς με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ιντζές στο 39΄ 0- 1 κράτησε την ομάδα του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
 Ο  Τσιτσκάρης εκτέλεσε κόρνερ στο πρώτο δοκάρι ο Κοτζά την κεφαλιά   πέρασε η μπάλα παράλληλα από την εστία του Μπρούτσου και στη συνέχεια  ανάμεσα από τα πόδια του Αβογιάν , στην προσπάθεια Τσολακίδης και Μπάτζιος να βρουν την μπάλα πρόλαβε ο πρώτος και τσίμπησε τη μπάλα απόκρουση από τον πορτιέρο  ,πέναλτι καταλογίστηκε από τον Σιμίδη, δύσκολη η φάση για να βγάλουμε καθαρά συμπεράσματα .
Η ομάδα του Παναγιώτη Μυλωνά παρουσιάστηκε νωχελική  , μόνο στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου πίεσε τον Ορφέα όπου προήλθε και το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού.
Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα του  Ορέστη έκανε αρκετά λάθη , δεν τα εκμεταλλεύτηκαν οι ποδοσφαιριστές του Ορφέα με αποτέλεσμα το παιχνίδι να τελειώσει 0-1!!
 Σε λίγο όλες τις καλύτερες εικόνες από το παιχνίδι !!

Β΄ Γύρος  13η αγωνιστική (16 & 17 Φεβρουαρίου 2019)