ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΖΑΧΟΣ

Το χρυσό μετάλλιο στο Taekwon-Do ITF κατέκτησε ο Γρηγόρης Ζάχος αθλητής του Α.Σ.Απόλλων Αλεξανδρούπολης  στο Διεθνές Πρωτάθλημα Taekwon-Do που πραγματοποιήθηκε  στις Βρυξέλλες - Βέλγιο.
Συμμετείχαν  8 χώρες  ,ο δρόμος για να φτάσει στον τελικό  ο αθλητής του Απόλλων Αλεξανδρούπολης Ζάχος Γρηγόρης , πραγματοποίησε 3 αγώνες τους οποίους   κέρδισε με 3-0.
Στον Τελικό αγωνίστηκε με τον Ολλάνδο-Κορεάτη  Παγκόσμιο Πρωταθλητή της κατηγορίας του τον οποίο και κέρδισε με 3-0!!
Η χαρά του Πατέρα αλλά και δασκάλου του Μάστερ Ιωάννη Ζάχου δεν περιγράφεται.
 Ένα μεγάλο Μπράβο στο παληκάρι που τιμά με την κάθε του επιτυχία την Πατρίδα μας αλλά και την Πόλη που ζει την Αλεξανδρούπολη.

Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!