Σε ανοδική πορεία ο Α.Κ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Χρυσό ο ΔΟΜΠΑΣ -Αργυρό η ΑΣΗΜΑΚΗ

Τα σπουδαία νέα εξακολουθούν να έρχονται  από το Αθλητικό Κέντρο Ταεκβοντό Ορεστιάδας καθώς βρίσκεται σε ανοδική πορεία .
Μετά από τον Χρυσό  Μιχαήλ  Βαϊλεζούδη  και την Χάλκινη  Ζαφειριάδου Αικατερίνη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Ταεκβοντό πριν λίγες ημέρες , νέες διακρίσεις για τον σύλλογο αυτήν την φορά από τον Φώτη Δόμπα  (Χρυσό) και  την Λαμπρινή-Άννα Ασημάκη (Αργυρό) στο WTE OPEN European Kids Championships που διεξήχθη  στο Sindelfingen της Γερμανίας !

Ο Φώτης Δόμπας δίνοντας δύο αγώνες κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 9 – 11 years (Category A) Male +57kg , ενώ η Λαμπρινή-Άννα Ασημάκη μετά από τέσσερις αγώνες κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία 9 – 11 years (Category A) Female -32kg
Ο Βαϊλεζούδης Γιώργος για λίγο δεν μπήκε στα μετάλλια, κατέλαβε την πέμπτη θέση!!
 Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές  στους προπονητές του συλλόγου Σαπαρίδη Χρήστο - Τσολακίδη Βύρων!

Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!