Οι 53+3 πρωταθλητές των Ενώσεων 2019-20

Οι πρωταθλητές που προκύπτουν στις Ενώσεις των τοπικών πρωταθλημάτων  μετά την απόφαση για οριστική διακοπή είναι οι εξής:
Θυμίζουμε, ότι από τις ιδρύτριες Ενώσεις της ΕΠΟ, Αθήνα, Πειραιάς και Μακεδονία, ανεβαίνουν και οι δευτεραθλητές. 
Επίσης, όπως προβλέπει ο ΚΑΠ, αν ο πρωταθλητής μιας Ένωσης δεν δηλώσει συμμετοχή στη Γ' Εθνική, δικαίωμα αποκτά τόσο ο δεύτερος, όσο και ο τρίτος της βαθμολογίας.
ΕΠΣ Έβρου: ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
ΕΠΣ Ξάνθη: Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Μέγας Αλέξανδρος   Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς
ΕΠΣ Μακεδονίας: Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ Ημαθίας: ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Κοζάνη
ΕΠΣ Γρεβενών:  Αστέρας Καληράχης
ΕΠΣ Τρικάλων: ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Καρδίτσας: Απόλλων Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Λάρισας: Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Θυαμίς Καστρίου
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: ΠΑΣ Θύελλα 2015
ΕΠΣ Άρτας: Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΟΦΑΜ
ΕΠΣ Φθιώτιδας: Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Το Βελούχι
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Αμβρακικός Λουτρού
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός
ΕΠΣ Βοιωτίας: Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Αθηνών: Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ
ΕΠΣ Πειραιά: Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Κυανούς Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου
ΕΠΣ Αχαΐας: Αχαϊκή-Παναιγιάλειος
ΕΠΣ Αργολίδας: Κορωνίδα Κοιλάδας
ΕΠΣ Αρκαδίας: Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας: Πάμισσος Μεσσηνίας
ΕΠΣ Λακωνίας: Άρης Σκάλας
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Δίας
ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγορας
ΕΠΣ Κυκλάδων: Πανναξιακός
ΕΠΣ Λέσβου: Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ Μικρασιατικη
ΕΠΣ Ζακύνθου: Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Χανίων: Άρης Σούδας
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Αστέρας Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου: Δαμάστα-Αλμυρός
ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΕ Νεάπολης

Share:  

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου