Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Άρης
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

2η αγωνιστική
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Άρης-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
Άρης-ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

4η αγωνιστική
ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-Άρης
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

5η αγωνιστική
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Άρης-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

6η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-Άρης
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
Άρης-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Άρης

9η αγωνιστική
Άρης-Πανανθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Άρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Στην μάχη της παραμονής, στα play out, η κληρωτίδα έβγαλε το εξής πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Βόλος – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Λαμία

2η Αγωνιστική

ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΛ – Παναιτωλικός

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης

Λαμία – Βόλος

3η Αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Βόλος – Παναιτωλικός

4η Αγωνιστική

ΟΦΗ – Ατρόμητος

Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης

Λαμία – ΑΕΛ

5η Αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός

ΑΕΛ – ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης – Βόλος

Ατρόμητος – Λαμία

6η Αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης

Βόλος – ΑΕΛ

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Λαμία – ΟΦΗ

7η αγωνιστική

ΟΦΗ – Παναιτωλικός

Λάρισα – ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

Ατρόμητος – Βόλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
7. Βόλος 33
8. ΠΑΣ Γιάννινα Car.gr 31
9. Ατρόμητος 28
10. Απόλλων Σμύρνης 28
11. Λαμία 23
12. Παναιτωλικός 20
———————————-
13. ΟΦΗ 19
———————————–
14. Α.Ε.Λ. 16

H ομάδα που θα τερματίσει στην τελευταία θέση θα υποβιβαστεί αυτόματα στη Super League 2 ενώ ο 13ος θα παίξει μπαράζ με τον δεύτερο από τη Super League 2 για την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία.

Με βάση τη βαθμολογία η μεγάλη μάχη θα δοθεί ανάμεσα στις τέσσερις τελευταίες ομάδες καθώς Βόλος, Απόλλων Σμύρνης και Ατρόμητος δείχνουν να έχουν ξεφύγει από τους υπόλοιπους.

Την Τετάρτη (17/3) στο Διοικητικό Συμβούλιο της Λίγκας θα γίνει γνωστό και το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων.


tvthrakiotis-Αθλητικές Ειδήσεις από τη Θράκη