ΜΑΥΡΑΚΗΣ :ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ , ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Διδυμοτείχου  στη Δράμα από τον Πανδραμαϊκό με 1-0 (73΄Μουδούρογλου),σε έναν αγώνα που μπορούσε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας .
Όπως είπε και ο προπονητής της ομάδας Χρήστος Μαυράκης μετά τον αγώνα στην κάμερα dramasport. "Σήμερα δικαιούμασταν κάτι παραπάνω από την ήττα , ήμασταν αρκετά ανταγωνιστικοί μέσα στο γήπεδο .
Δεν κλειστήκαμε πίσω ,πρεσάραμε ψηλά τον Πανδραμαϊκό , το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες , μια σέντρα μια αδράνεια και έρχεται το γκολ, θα μπορούσε να γίνει το αντίθετο ,έτσι είναι το ποδόσφαιρο συνεχίζουμε για το επόμενο παιχνίδι".

ΑΕΔ (Μαυρακης): Κυριακίδης, Γκιντίδης, Παντελίδης, Σιδηρόπουλος, Θάνος (c),Σταματόπουλος, Βαγγέλοβ, Βαρσαμίδης, Παπούδης, Τζελέπης, Λίτσκας. Αγωνίστηκαν:Γκαιδατζής, Γιαννώτης, Μαμρικισβίλι, Γκασίδης, Σιναπίδης.
Δείτε το γκολ από το παιχνίδι (κάμερα dramasport)