Comments

ΧΤΙΖΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ DNA Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ

Η διοίκηση της Αλεξανδρούπολης  επένδυσε στο ποδόσφαιρο, υλοποιώντας ένα συγκεκριμένο πλάνο την τελευταία διετία.
 Με βάση την λογική και την εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που απέδειξαν ότι μπορούν να παίξουν καθοριστικό ρόλο ώστε να δημιουργήσουν την ομάδα που ονειρεύεται ο Εβρίτης φίλαθλος.

Η Αλεξανδρούπολη FC θα μπορούσε να φύγει με το τρίποντο  της νίκης, καθώς δέχτηκε τo γκολ (2-2) από τον Ρομπέρ  στο 90+3.
 Mε τον βαθμό της ισοπαλίας έφτασε τους 22 και εξασφάλισε μαθηματικά την παραμονή στην Γ' Εθνική κατηγορία.
Η Ελπίδα Σαππών ,με 18 βαθμούς,  παίζει  το στοίχημα της παραμονής στο τελευταίο παιχνίδι στη Χρυσούπολη στον αδιάφορο  Νέστο , καθώς  εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία.
 Η Ελπίδα  Σαππών  λοιπόν  σκόραρε στο 35΄ με τον Βάσκο αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς προηγήθηκε χέρι του Μπόζη.
 Το δεύτερο ημίχρονο ήταν  αρκετά συναρπαστικό  με τις δυο  ομάδες να πετυχαίνουν 4 τέρματα.
Στο 57΄ η Ελπίδα άνοιξε το σκορ , άφησε άγαλμα τον νεαρό πορτιέρο Συριτούδη  , σε σουτ του Τριαντόπουλου έξω από την περιοχή 1-0.

Στο 60΄ ο  Δορουγιδένης θα κερδίσει πέναλτι, με τον Πατσιώρα Κων/νο  να το μετατρέπει σε γκολ  και να ισοφαρίζει για την Αλεξανδρούπολη 1-1 .
Ο Μαλτέζος στο 75΄πραγματοποίησε την απόλυτη ανατροπή και έκανε  το 1-2 με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.
Η Ελπίδα Σαππών στο τέλος πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ρομπέρ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ (Βασίλης Χαριτόπουλος): Νταφόπουλος, Τζωρτζάκης, Τσορτανίδης, Σιδηρόπουλος, Κωσταρέλης, Φούντας, Ρομπέρ, Τοπάλι, Μπόζης, Τριαντόπουλος, Βάσκος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC (Νίκος Ουσταμπασίδης): Συριτούδης, Ζώτος, Πεταλωτής, Μπαρμπαγιάννης, Δορουγιδένης, Πατσιώρας Κ., Πατσιώρας Α. (91' Ευστρατιάδης), Μαλτέζος (91' Λίτσιος), Τρανόπουλος (70' Θέμελης), Παπάζογλου (54' Αμπραχαμιάν), Ρουμπιές (70' Γκαϊδατζής)