Πέρασε σαν άνεμος η ΑΕ Διδυμοτείχου από τον Άβαντα 1-4 με κορυφαίο παίκτη τον Μαντζίρη Λάζαρο που πέτυχε χατ -τρικ στο ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα . Με πέναλτι ,στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, κέρδισε ο Παντελίδης σε εξαιρετική πάσα του Μαντζίρη , το μετέτρεψε σε τέρμα ο Λάζαρος Μαντζίρης, σκορ πρώτου ημιχρόνου . Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λαζαρίδης εκτέλεσε φάουλ ασταθή απόκρουση του Πουρζιτίδη , το ριμπάουντ ο Φραγγουλίδης και 1-1 στο 59΄ . Στο επόμενο λεπτό ξαφνική αντεπίθεση της ΑΕΔ ο Ματζίρης με πλασέ από κοντά 1-2 , το 1-3 πάσα ασίστ του Παντελίδη ο Ματζίρης 1-3 στο 67΄, στο 85΄ άλλαξαν οι ρόλοι ο Ματζίρης πάσα στον Παντελίδη που τσίμπησε τη μπάλα πέρασε τον Μπόγλου και ήρθε από πίσω ο Τερζής και με το γόνατο έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του 1-4 τελικό σκορ. Η καλύτερη εμφάνιση έως τώρα της ομάδας με προπονητή τον Πασχάλη Σταματάκη που οδηγεί την ομάδα με μοναδικό στόχο την επιστροφή της ομάδας στη Γ εθνική κατηγορία. Ο Ατρόμητος Άβαντα παρατάχθηκε στο παιχνίδι χωρίς προπονητή , καθώς ο Θάνος Νότης αποχώρησε από την ομάδα!!!