6 Αυγ 2018

Filled Under:

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 6-8-2018 ΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ


Αρχίζει σήμερα Δευτέρα 6-8-2018 το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου στο Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου.
Με πέντε ελληνικές συμμετοχές αρχίζει σήμερα Δευτέρα 6-8-2018  το απόγευμα , Σφυροβολία (Α) Α' γκρουπ Αναστασάκης,
100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος ,100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη,Σφαιροβολία (Α) πρ. β' γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης.


Όλο το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Στίβου (οι αγώνες θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ):
Δευτέρα 6/8
17.05 Σφυροβολία (Α) Α' γκρουπ Αναστασάκης
17.30 100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος
17.35 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου
18.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
18.30 Σφυροβολία (Α) Β' γκρουπ
18.35 Σφαιροβολία (Α) πρ. α' γκρουπ Εκτός σταδίου
18.45 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη
19.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. β' γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης
Τρίτη 7/8
Πρωί
09.35 50 χλμ. βάδην (Α-Γ) Τελικός
10.30 100 μ. 10άθλου
10.40 Δισκοβολίας (Α) προκ.
11.00 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
11.10 Σφαιροβολία (Γ) πρ.
11.30 Μήκος 10άθλου
11.35 400 μ. (Α) πρ.
12.05 800 μ. (Γ) πρ.
12.10 Δισκοβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ
12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
12.50 Σφαιροβολία 10αθλου
Απόγευμα
19.30 Ύψος 10αθλου
19.45 Σφυροβολία (Α) τελικός,  Αναστασάκης
20.05 100 μ. (Γ) ημιτ.
20.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ
20.25 100 μ. (Α) ημιτ.
20.45 400 μ. εμπ. (Α) ημιτ.
21.20 10.000 μ. (Α) τελικός
21.33 Σφαιροβολία (Α) τελικός
22.00 400 μ. 10αθλου
22.30 100 μ. (Γ) τελικός
22.50 100 μ. (Α) τελικός
Τετάρτη 8/8
Πρωί
10.35 110 μ. 10αθλου
11.10 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου
11.20 Δισκοβολία 10αθλου
11.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας, Τριβυζάς
12.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου
12.30 400 μ. (Γ) πρ. Βασιλείου, Μουρτά
12.40 Δισκοβολία 10αθλου Β΄γκρουπ
13.00 Επί κοντώ 10αθλου Α΄ γκρουπ
13.05 1.500 μ. (Α) πρ.
14.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ
14.15 Επί κοντω 10αθλου Β΄ γκρουπ
15.25 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ
Απόγευμα
18.50 Ακοντισμός 10αθλου Α΄ γκρουπ
19.25 Ύψος (Γ) πρ.
20.00 Ακοντισμός 10αθλου Β΄γκρουπ
20.05 400 μ. εμπ. (Γ) ημ.
20.30 400 μ. (Α) ημ.
20.40 Μήκος (Α) Τελικός
20.55 800 μ. (Γ) ημ.
21.09 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
21.15 200 μ. (Α) ημ.
21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός
21.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός
22.35 1.500 μ. 10αθλου 
Πέμπτη 9/8
Πρωί
10.30 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου*
11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου
11.30 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη
11.50 Υψος 7αθλου
11.55 110 εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης
12.00 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β ΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου*
12.30 800 μ. (Α) πρ.
13.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Υφαντίδου*
15.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Υφαντίδου*
* Δεν έχει γίνει γνωστό σε ποιο γκρουπ θα αγωνιστούν
Απόγευμα
20.15 Σφαιροβολία 7αθλου
20.20 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
20.25 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.
20.45 Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης
20.50 400 μ. (Γ) ημ. Μπελιμπασάκη
21.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
21.22 Ακοντισμός (Α) Τελικός
21.30 200 μ. 7αθλου
22.05 200 μ. (Α) Τελικός
22.20 3.000 μ. στιπλ Τελικός
22.50 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
Παρασκευή 10/8
Πρωί
11.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη
11.50 Μήκος 7αθλου
12.15 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης
12.25 200 μ. (Γ) πρ.
12.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ
13.00 1.500 μ. (Γ) πρ.
13.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
13.40 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης
13.50 Ακοντισμός 7αθλου Α' γκρουπ
14.05 4Χ400 μ. (Α) πρ.
14.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα
15.05 Ακοντισμός 7αθλου Β' γκρουπ
Απόγευμα
20.10 110 μ. εμπ. (Α) ημ.
20.22 Ύψος (Γ) Τελικός
20.32 800 μ. (Γ) ημ.
20.48 200 μ. (Γ) ημ.
21.07 Τριπλούν (Γ) Τελικός
21.20 800 μ. 7αθλου
21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός
21.50 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
22.05 400 μ. (Α) Τελικός
22.20 800 μ. (Γ) Τελικός
22.35 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
22.50 1.500 μ. (Α) Τελικός
Σάββατο 11/8
Πρωί
10.05 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη
11.55 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ
Απόγευμα
21.00 Υψος (Α) Τελικός
21.05 Μήκος (Γ) Τελικός
21.12 400 μ. (Γ) Τελικός
21.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
21.30 800 μ. (Α) Τελικός
21.45 200 μ. (Γ) Τελικός
21.55 5.000 μ. (Α) Τελικός
22.30 4Χ400 μ. (Α) Τελικός
22.50 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
Κυριακή 12/8
Πρωί
09.05 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Πριβιλέτζιο, Ρεμπούλη, Τσεκίνη
11.00 Μαραθώνιος (Α) Τελικός Μαγγίνας, Καραϊσκος, Γκελαούζος

Απόγευμα
20.10 Επί κοντώ (Α) Τελικός
20.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα
20.30 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα
20.55 Τριπλούν (Α) Τελικός
21.00 1.500 μ. (Γ) Τελικός
21.15 5.000 μ. (Γ) Τελικός
21.55 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
22.20 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
22.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός


Επιμέλεια: panos Thrakiotis *Η αναδημοσίευση περιεχομένου του tvthrakiotis επιτρέπεται με μοναδική προϋπόθεση την αναφορά της πηγής. Ευχαριστούμε!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Responsive Ad Slot